Beyin Fırtınası Yapmak

   Beyin Fırtınası Yapmak  

Paylaşım Hakkında Kısa Bilgi

  • Kategori : Kültür sosyolojisi
  • Hangi Şehir ?: Konya
  • Hangi İlçe ?: Ereğli
  • İlan Tarihi : 11-09-2020
  •   Bu İçerik : 106 Kez Okundu

  • Ekleyen Kişi: cumaliyakar

Paylaşım Hakkında


Beyin fırtınası resmi olmayan fikir buluş yollarından en yaygın olanıdır. Zihinsel ve yaratıcı düşünmeye ihtiyaç duyulduğunda beyin fırtınası elverişli hale gelir. İster işiniz için yeni bir ürün fikriyle geliyor olun ister bir sonraki yağlı boyanız için bir konsept fikri bulmak isteyin, bu fikirlere ulaşmak için isteyebileceğiniz bazı yollar mevcut.
Yol Haritası Oluşturmak
Hedefinizi belirleyin. Ne yapmak istediğinizle ilgili işe girişmeden önce neye ulaşmak istediğiniz hakkında düşünün. Bu, tünelin ucunda ışık görebilmeniz adına size iyi bir başlangıç noktası sağlayabilir. İşiniz için mi beyin fırtınasına ihtiyacınız var? Ya da yazmanız gereken makale için bir fikir mi bulmaya çalışıyorsunuz?
Gereklilikleri anlayın. Eğer yaptığınız işi değerlendirecek öğretmen, patron, müşteri veya bir başkası varsa onların ne beklediklerini ve neye ihtiyaç duyduklarını öğrenin. Eğer yoksa limitlerinizi düşünüp ona göre çalışın. Bazen gereklilikleri kırmak da işe yarayabilirken genellikle sizi limitleyebilecek her şeyi bilmek başlamak için belirli bir çerçeve çizmenize yardımcı olabilir. Belirli bir bütçeye mi sahipsiniz? Sadece belirli materyallere mi ihtiyacınız mı var? Projenin belirli bir süre içinde mi yapılması gerekiyor?
Varsayımlarınızı listeleyip değerlendirin. Projenizle ilgili elbette varsayımlarınız vardır. İnsanlar neye bakıyor? Limitleriniz neler? Kabul edilen ne? Genelde ne gibi görünüyor? Bunları listeleyin ki daha sonra üzerinde oynayabilesiniz. Örneğin, sanatla ilgili bir projede insanların galerideki gösterime uyacak bir renk şeması beklediklerine dair bir varsayımınız olabilir. Ya da iş projenizde, müşterilerin, rakip firmaların ürünlerinin karşılayamadığı özellikleri istediğini varsayabilirsiniz.
Ne ile çalışmanız gerektiği hakkında değerlendirme yapın. Geçmişte ne yaptığınıza, şimdiki zamanda ne yapmış olduğunuza ve kaynaklar bakımından size neyin uygun ve erişilebilir olduğuna iyice bakın. Bu bazı sınırlamalarla çalışmanız konusunda size yardımcı olacaktır. Ne gibi araçlar kullanmak zorundasınız? Uzun süre içinde size katkı sağlamayacak veya sağlayabilecek insanlar ve materyaller nelerdir? Geçmiş sene içinde denemiş olduğunuz şey neydi be nasıl daha iyi bir hale gelebilirdi? Bu gibi sorgulamalar dışında başka insanların da fikirlerini almaktan çekinmeyin.


SPONSORLAR


kvkk uzmanı
yazılım uzmanı
çocuk bakıcısı
pet bakıcısı
gurme ürünler
uygun fiyatlısı
süper market
webmaster hizmetleri