İngilizce Kelime Nasıl Ezberlenir?    Eğitim Detayı


İngilizce’de ustalaşmak, imkansız gibi görünebilir. Okuma, dinleme, yazma ve kelime ezberleme dil öğrenmenin dört temel kuralıdır. İngilizcede de kelime öğrenmek, işinizi oldukça kolaylaştırır. Bu işi yaparken de sevdiğiniz şekilde yapmanız, kelime öğrenip ezberlemeyi işkence ya da zorunluluk haline getirmemeniz, en önemli kuraldır.

Okumak

Kelime ezberleme ve öğrenmenin en önemli aktivitesi okumaktır. Zengin ve geniş kelime dağarcığını ancak okuyarak yapabilirsiniz. Bunu yaparken, İngilizce ne bulursanız okuyun. Hoşunuza giden her seviyeden edebi kitaplar, eğer sıkılıyorsanız İngilizce karikatür ya da çizgi romanlar, dergiler okuyabilirsiniz. Örneğin, İngilizce yemek kitabı alabilirsiniz. Sosyal medyanın da gücünü kullanarak binlerce online yazı okuyabilirsiniz.

Okumak, kolay, eğlenceli ve rahatlatıcı bir yöntemdir.

İçeriği Anlamak

Okuyarak çok fazla kelime öğrendiniz, şimdi sıra ne zaman ne nasıl bu kelimeleri kullanacağınıza geldi. Resmi ve resmi olmayan alanlarda kelimeleri nasıl kullanacağınızı öğrenin. Gündelik hayatta kullanılan kalıpları öğrenin, içerisinden kelimeleri seçin.

Bağlantılı Kelimeler

Bir kelimeyi öğrendiğiniz zaman, o kelime üzerinde daha yapmanız gereken bir sürü araştırma vardır. Sözlüğü açıp o kelimenin diğer anlamlarını, karşıt ve eş anlamlılarını bularak aklınızda kalıcı hale getirebilirsiniz.

Cümleler Oluşturma

Öğrendiğiniz tüm kelimeleri bir araya getirme ve akılda daha kalıcı hale getirmek ancak kendi başınıza kurduğunuz cümleler ile olabilir. Beynin kelimeleri en iyi hatırmala yolu, onları kullanarak akılda tutmaktan geçer.

Kendinizi Kaydedin

Kelimeleri öğrenmek için, önce sesli kitaplar, sesli anlatımlar gibi kaynaklar edinin. Daha sonra sesinizi kaydedin, öğrendiğiniz kelimeleri tekrar edin. Bu yolla tekrar yapmış ve doğru söylenişi öğrenmiş olacaksınız.

Oyun Kartları Oluşturma

Bir başka kelime öğrenme ezberleme yolu da, hafıza oyun kartları yaparak kelimeleri öğrenmektir. Oldukça eğlenceli ve öğreticidir.

İnternetin Gücünü Kullanma

İnternet günümüzde hemen hemen her kaynaktan içeriğe sahiptir. Kelime öğrenmek için, oyunlar oynayabilir, yeni insanlarla tanışabilir ya da ücretli ücretsiz online İngilizce kurslarına katılabilirsiniz.

Sabırlı Olun

Dil öğrenmede en önemli unsur da, her şeyin bir anda olmayacağını kavramaktır. Kelime öğrenmek ve ezberlemek kolay gibi gözükse de, aylar ya da yıllar sürebilir. Her zaman daha fazlasını öğrenmek ve hatırlamak, temel ilkeniz olsun!


SPONSORLAR


kvkk uzmanı
yazılım uzmanı
çocuk bakıcısı
pet bakıcısı
gurme ürünler
uygun fiyatlısı
süper market
webmaster hizmetleri
son depremler
korona virüs
para-piyasalari
hava durumu